6. Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması

Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği'nce (MOSDER) düzenlenen 6. Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması'na Türkiye ve KKTC'den toplam 352 proje ile başvuru yapıldığı bildirildi.

MOSDER tarafından yapılan yazılı açıklamada, 7 kategoride 35 projenin ödüllendirileceği Ev Mobilyaları Tasarım Yarışmasına başvuruların sona erdiği belirtildi.

Yarışmaya yapılan toplam 352 proje başvurusu arasında, engellilerin ev içi yaşamlarını kolaylaştırmaya yönelik 51 yenilikçi fikrin bulunduğu, üniversite öğrencilerinin de evlerin farklı bölümlerinin konforunu artırmaya yönelik 301 yeni proje önerisi getirdiği belirtildi.

Öğrencilerin katılımına açık olan ''Salon'', ''Yatak'', ''Yemek'', ''Genç odaları takımları'', ''Kanepe'', ''Hizmet ve servis elemanı'' ile profesyonellerin proje sunduğu ''Engelliler için ev mobilyası tasarımı'' kategorilerinden oluşan yarışmada ödüllerin kasım ayında düzenlenecek törenle sahiplerini bulacağı kaydedildi.

Açıklamada, dereceye girenlerin, para ödülünün yanı sıra iş ve staj olanakları, tasarımların tescil haklarının korunması, yurt dışı sektörel fuarlara katılım ve İstanbul Mobilya Fuarı'nda ürün sergileme haklarına sahip olacağı ifade edildi.

(AA)