Ofis Dekorasyonu

Ofisinizi dekore ederken iki konu üzerinde yoğunlaşmalısınız:

1) Çalışma ortamınızı hazırladığınızı unutmayın yani yaptığınız işden en iyi verimi nasıl alacaksanız o rotada bir dekor ayarlayın.

2) Ofisiniz gelen misafilerinizin müşteriniz olmasını sağlamada büyük bir faktördür.Ofisiniz sizin ve yaptığınız işin başarısının aynasıdır. Bu yüzden misafilerinizi müşteri konumuna geçmesini istiyorsanız veya mevcut müşterilerinizin devamlı müşterileriniz olarak kalmasını istiyorsanız başarılı bir ofis dekorasyonu gerçekleştirmeniz akıllıca olacaktır.

Ofisinizi dekore ederken ofis malzemelerinizin,mobilyalarınızın,aksesurlarınızın tamamının taşınabilir ve kolay kurulabilir ürünlerden seçilmesi size ilerki dönemlerde ofis içinde değişiklik yapmak istediğinizde kolaylık sağlayacaktır.

Ofisinizde çalışmalarınıza ve müşterilerle görüşmelerinize ofis dışından gelebilecek gürültünün olumsuz etkilemesini önlemek için ofisinize ses izolasyonu yaptırmanız yerinde bir karar olacaktır.

Çalışma hayatının kişin günde ortalama 8 saatini aldığını düşünürsek ve masa başı yaptığınız bir işiniz varsa ofisinize alacağınız masa ve sandalyenizin boyunuzla ve kilonuzla orantılı yükseklikte olmasına, sandalyenizin bel ve sırt ağrılarına neden olmayacak konforda imal edilmiş olmasına özen gösterin. Çalışma masanızın genişliğini bacaklarınızın ileriye veya yanlara doğru hareketlerini kısıtlamayacak genişlikte olmasına dikkat edin.

Günümüzde iş hayatınında olmazsa olmazı bilgisayarı çalışma masanıza yerleştiriken bilgisayar ekranı ile aranızda 50 cm kadar mesafe koyarak sabitleyin ve ışığın arkanızdan direk monitöre gelecek şekilde yansımasını engelleyecek bir konuma taşıyın.Yani sırtınız pencereye dönük olmasın ışığı karşınızdan alıyor olmaya dikkat edin.

Çalışma masanızın karşısına konuklarınız yada müşterileriniz için birbirine yakın mesafede konulmuş koltuk ve sehpadan oluşan bir oturma alanı sağlayın.Müşterileriniz için seçeceğiniz koltukların kişilerin iş ciddiyetine uymayacak şekilde yayılarak oturmasını sağlayacak türden koltuklar olmamasına özen gösterin.

Dosyalanması gereken evraklarınız için dışardan içi görünmeyen dolaplar monte ettirin.Bu ofisinize hem daha düzenli hemde evraklarınız için daha güvenli bir ortam yaratacaktır.

Ofis eşyalarınızın birbiriyle olan renk uyumuna özen gösterin. Müşterilerinizinde sizinde gözünü yormayacak iç açıcı renkler tercih edin.

Çalışma masanızdan kalktığınızda ofisininizin her alanına engelsiz yürüyebilecek şekilde mobilyalarınız yerleşimi ayarlayın.